Pembe Estetik

Pembe estetik, estetik diş hekimliği tedavisi kapsamında kozmetik anlamda yapılan bir diş eti operasyonu işlemi demektir. Diş etleri, dişlerin etrafını saran ve görünüşlerini belirleyen bir çerçeve gibidir.

Estetik bir gülüş için sağlıklı diş etleri vazgeçilmezdir. Diş etlerinin sağlıklı olmalarının yanı sıra bu çerçevenin aynı zamanda dişleri simetrik ve istenen şekilde sarması da gerekir.

Pembe Estetik; estetik bir gülüş için dişlerin dudaklar ve diğer dişlerle olan ilişkisini yansıtır. Bunun yanında dişlerin diş etleriyle ve diş etlerinin dudaklarla olan ilişkisi de çok önemlidir.

Pembe Estetik Kimlere Uygulanır?

  • Diş etleri fazla görünen kişilere
  • Diş etlerinden birinin fazla yukarıda olduğu kişilere
  • Diş aralarındaki boşluğun arttığı kişilere
  • Diş etleri şişen veya iltihaplanan kişilere
  • Diş etleri doğal rengini kaybeden kişilere

Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Pembe estetik tedavisi öncelikle diş etinin sağlığını veya estetik görünümünü bozan etmenin ne olduğunun bulunmasıyla başlar. Kişi diş hekimine rahatsızlık duyduğu diş eti problemini aktarır. Röntgen çekilerek dişlerin ve dişlerin içerisinde gömük halde bulunan diş etlerinin detaylı görünümüne bakılarak sorun tespit edilir.

Diş estetiğini olumsuz etkileyen faktör belirlendikten sonra bu sorunun giderilmesine bağlı olarak uygun tedavi yöntemi belirlenir. Böylece pembe estetik tedavisine başlanmış olur. Diş boyu uzatma, kron boyu uzatma, diş eti törpüleme gibi tedaviler diş etindeki fazlalıkların giderilmesi için uygulanan belli başlı yöntemlerdir. Fakat diş etinde yapılan analizin sonucuna göre bu tedavilerin cevap veremeyeceği bazı rahatsızlıklar varsa, bu durumda da dudak dokusunu ilgilendiren vestibuloplasti, reverse vestibuloplasti, botoks, gingivektomi, gingivoplasti gibi alternatif tedaviler uygulanabilir.

Pembe Estetik Tedavisinde İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Pembe Estetik yönteminde iyileşme süresi tedavinin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak iyileşme süresi 1 ile 7 gün arasında değişmektedir.

Bu yazıyı paylaşın
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp