Kesimsiz Lamina (Felspatik)

Yaprak porselen olarak da bilinen lamine, özellikle dişlerinin formundan ya da renginden memnun olmayan hastalar için tercih edilen estetiği en yüksek kaplamalardan biri olarak biliniyor. Lamine yönteminde dişler kesilmeden ön yüzeylerinin 0.3. 0.7 mm aşındırılması yeterli oluyor. Bu nedenle diş dokusunun en az kaybedildiği yöntem olma özelliğini taşıyor. Dişlerde herhangi bir aşındırma yapılmadan uygulanan lamine yöntemine ise aşındırmasız lamine ya da prepless lamine deniliyor.

Prepless Lamina Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Dişlerinin şekilleri, renkleri ve boyutlarından şikayetçi olan kişilere ortodontik ve diş yüzeylerinin bozukluğu çok olmamak kaydıyla uygulanabilir.

Prepless & Aşındırmasız Lamina Nasıl Yapılır?

Detaylı bir ağız içi muayenesi yapıldıktan sonra hastanın ihtiyaçları ve beklentileri göz önünde bulundurularak prepless (aşındırmasız) lamine uygulanacak olan dişlere karar veriliyor. Ağızdan gerekli ölçüler alınıyor ve elde edilen modellerle çekilen fotoğraflar üzerinde ölçüm yapılıyor. Prova materyali ağızda denenip hastanın ön onayı alınıyor. Prepless (aşındırmasız) lamine yönteminde dişte asla bir aşınma olmuyor. Lamine, seramik blokların kullanılmasıyla bilgisayar ortamında hazırlanıyor. Dişe kimyasal bağ kurarak bağlandıkları için çok büyük bir kuvvetle yapışıyor. Dişler aşınmadığı için bir hasarın oluşması söz konusu olmuyor. Prepless (aşındırmasız) lamine minimum girişimsel işlem olduğundan zararsız bir işlem olarak kabul ediliyor.

Prepless & Aşındırmasız Lamina Avantajları Nelerdir?

Renk bozukluğu, kırılma ve aralık diş gibi diş problemlere hızlı ve estetik sonuçlar alınması açısından prepless (aşındırmasız) lamine en başarılı yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor. Yaklaşık bir hafta içerisinde tamamlanan tedavi, hastaların dişlerinde herhangi bir madde kaybına yol açmıyor. Tek tek her diş üzerine uygulamanın yapıldığı yöntemde doğal diş minesine benzer dayanıklılığa sahip malzeme kullanılıyor. Kırılmaya ve aşınmaya karşı oldukça dirençli olmasının yanı sıra zaman içerisinde renk değiştirmiyor. Dişlerinde aşındırma uygulanmasını istemeyen hastalar için en uygun ve başarılı çözüm olma özelliğini taşıyor. İstenildiği zaman çıkarılıp hastaların kendi dişlerini kullanmalarını sağlıyor.

Bu yazıyı paylaşın
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp