Gülüş Tasarımı

Halk arasında “Hollywood gülüş tasarımı” olarak da anılan gülüş tasarımı, çeşitli nedenlerle estetiği bozan diş ve dişetindeki farklılıkların hastanın ihtiyaçları ve yüz şekline göre doğal ve estetik bir görünüme kavuşturulmasını sağlayan tedavi yöntemidir.

Gülüş tasarımı hangi hastalıklarda kullanılır?

Gülüş tasarımı uygulaması diş ve diş etinde görülen şekil ve biçim bozukluğu, orantısızlık ve diş renklenmeleri sorunlarında kullanılır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dişlerin konumuna göre dudak görünümünü değişebilir. Bu yüzden en estetik ve güzel duracak şekilde tasarlanır ve gülüşünüze değer katacak şekilde işlem yapılır.

Diş pozisyonu ayarlama: Tasarlanan projeye göre dişin konumunu ayarlama işlemidir. Dişlerin birbiriyle sıralı ve simetrik olarak dizilimini ifade eder.

Diş kenarlarını düzenleme: Hastanın kişiliğine uygun olmayan gülümseme hattı değerlendirilmelidir. Diş kenarları simaya ve karaktere uyumlu hale getirmelidir. Diş kenarları sivri, kare veya oval olabilmektedir.

Diş Eti Seviye Uyumu: Dişeti seviyeleri uyum içinde olmalıdır. Diş eti hastalıkları varsa tedavi edilmelidir. Uyumsuz görünüm yok edilerek tasarlanan gülüşe uygun olarak diş seviyeleri şekillendirilir.

Diş Yapısı Düzenlemesi: Diş yamuklukları ve sivriliklerini düzenleme. Kişiliğe uygun olarak dişi şekillendirmedir. Dişte yamukluk çıkıklık varsa düzenleme operasyonlarıdır.

Diş Hacmi Dengeleme Genişlik kalınlık ve incelik hassas düzenlemelerini içerir. Diş yapısında olan ve gülüşü bozan kalınlık veya incelik törpüleyerek veya dolguyla eşitlenir.

Renk Açma: Diş beyazlatma Diş yapınızın rengini beğenmiyorsanız hayal ettiğiniz gülüşe göre renk beyazlatma ve parlatma işlemleri ile 24 tona kadar beyazlatma yapıldığı bilinmektedir.

Bu yazıyı paylaşın
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp